Nástěnná malba

safari a mořský svět

Před nedávnem mě kontaktovala zákaznice Katka s prosbou o radu. Prý by byla ráda, abych pro jejího syna namalovala obrázky do dětského pokoje, protože zdi zejí prázdnotou. Jelikož jsem to k ní neměla daleko, slíbila jsem, že se zastavím, podívám se na prostory a něco společně vymyslíme.

Po příchodu jsme to viděly obě jasně. Proč dávat tapetu s pár zvířátky, uděláme nástěnnou malbu, a to na míru. Takže jako plátno posloužila tentokrát celá stěna a Katka nápad nadšeně uvítala.

Protože šlo o dětský pokojík, domluvily jsme se na tom, že musí být motiv veselý. Katka se nemohla rozhodnout, jestli by byl lepší mořský svět, vláčky a domečky, zvířata z našich končin nebo spíš nějaká ta divočina. Prozradila mi, že tam hlavně musí být opičky, jaké má sama ráda zvířata a od toho se vlastně odvíjel celý nápad směrem dopředu. V návrhu začaly vznikat liány, namalovala jsem opičku, která sedí na zárubni a postupně dotvářela safari souběžně s mořským světem. A to tak, aby vše působilo hravě a zábavně, což s tímto tématem šlo jako po másle. Mým záměrem především bylo, aby její syn mohl mít přehled, mohli se spolu učit názvy zvířat, počítat je před spaním, nebál se, a to dokonce ani pavouků. Přírodovědci snad prominou.

Využila jsem v součtu 2 zdi ze 4 a výsledek můžete vidět níže.  

Malby na stěnu - mural art

Jak dlouho to celé trvalo?
Když nepočítám návrh jednotlivých zvířat v digitální podobě, které jsme se zákaznicí nejprve prokonzultovaly, tak provedení této nástěnné malby trvalo přibližně 150 hodin.

Jak velká plocha byla pomalovaná?
Jako prostor pro malbu mi byly určeny 2 stěny ze 4. Větší stěna měla rozměr přibližně 440 cm x 250 cm, ta menší potom asi 139 cm x 250 cm.

Jakou technikou byly tyto obrazy na zeď vytvořeny?
Nástěnná malba byla vytvořena akrylovou barvou (Umton) a při práci jsem používala  štětce různých velikostí. Na některé kontury a nejjemnější detaily potom fixy na akrylové bázi zn. Molotow.

Kolik barvy bylo spotřebováno?
Na celou malbu jsem spotřebovala přibližně 3 x 500 ml a 9 x 100 ml akrylové barvy.

Byla stěna, na kterou se malovalo nějak speciálně upravena?
Bylo čerstvě vymalováno a byla použita sádrová omítka. K tomu lze říci, že i cementová omítka je kompatibilní s akrylem, je ale důležité, aby vrstva omítky nebyla moc uhlazená, jinak bude mezi barvou a omítkou malá přilnavost a mohlo by docházet k odpadávání barvy.

Zaujala Vás nástěnná malba? Chcete si takhle nechat vyzdobit interiér Vašeho bytu nebo kanceláře? Mám pro Vás návrh – napište mi a něco spolu vymyslíme.

Klidně pište

kreativum s.r.o., se sídlem U Krematoria 2622, 530 02 Pardubice, IČ: 25297805, Neplátce DPH, Společnost je zapsána v Obchodním rejstříku vedeném krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 14038

© kreativum s.r.o. – Všechna práva vyhrazena