Tvorba loga

jak jsem tvořila 1 logo pro 3 školy

Z času na čas se stane, že si majitel, ředitel školy, nemocnice, nebo dokonce letecké společnosti neví rady jakou tvář, chcete-li, identitu, dát své firmě nebo instituci. V hlavě se vyrojí spousta nápadů, které nejdou utřídit, přemýšlíte nad konkurencí, jenže chcete mít něco lepšího, nápaditějšího, a tak se jako bezradná myš točíte stále dokola a nemůžete najít cestu ven. Jenže určitě znáte to přísloví „nouze je matka vynalézavosti“. 

A tak mě jednou oslovila Fakultní základní a mateřská škola Barrandov a já se od začátku nemohla dočkat, až se úkolu zhostím. Zádrhel byl v tom, že bylo potřeba skloubit tři motivy do jednoho loga, aby vystihovalo tři pracoviště dohromady, a dokonce, aby byly jednotlivé charakteristiky zároveň oddělitelné a mohly fungovat nezávisle na hlavním logu. Barrandov…asi vás taky hned napadne film, což se vám může následně spojit i se splněnými sny. Tak chtěla jedna mateřská škola, aby ji vystihovalo logo listnatého stromu, druhá mateřská škola logo duhy a základní škola si vybrala motiv právě zmiňovaného snu.

 Tak jsem se pustila do práce, a vytvořila tři návrhy, na které se můžete podívat níže.

Ve dvou návrzích jsem sen vyjádřila symbolicky pomocí spirály. Spirála jako takový kruh života, nekonečná cesta do vlastního nitra, vývoje osobnosti a vědomí. Tento symbol je velmi komplexní a užívá se už od Paleolitu, je to snad ten nejrozšířenější tvar v přírodě (ulita, mušle, ucho, rohy, had, chobotnice, spirálovité druhy kapradí, hurikán atp.). Vtip je v tom, že snové symboly mohou mít zároveň několik jiných významů, i když si je neuvědomujeme okamžitě, a tak jsem si tento univerzální symbol vypůjčila a zakomponovala ho do svého díla.

Zajímá vás, jak vypadala finální verze v barevném provedení po všech úpravách?

Tady se můžete podívat na další loga, na která jsem vytvořila

Možná vás už také nebaví neustálé zjednodušování logotypů, které způsobuje, že vypadá spousta společností takřka identicky. Chcete mít logo, které vás vystihuje, je poutavé po vizuální stránce a zároveň ho nikdo jiný nemá? Napište mi a domluvíme se.

Klidně pište

kreativum s.r.o., se sídlem U Krematoria 2622, 530 02 Pardubice, IČ: 25297805, Neplátce DPH, Společnost je zapsána v Obchodním rejstříku vedeném krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 14038

© kreativum s.r.o. – Všechna práva vyhrazena